Pastor Aleksander Bałuczyński

Pastor Aleksander Bałuczyński
wraz z żoną Anną

Jest naszym zaszczytem i honorem, że możemy służyć Bogu i ludziom, wykonując to, do czego On nas powołał. Obydwoje mieliśmy wielkie szczęście, iż jesteśmy trzecim pokoleniem ludzi biblijnie wierzących, służących Bogu. Doceniamy to wielopokoleniowe błogosławieństwo, rozciągające się na wujków, ciocie, kuzynów i kuzynki. Dzięki temu, że mieliśmy Boże wzorce i wspierające rodziny, nie próbowaliśmy papierosów, alkoholu, narkotyków, nie umiemy przeklinać. Bóg zaoszczędził nam wielu cierpień związanych z grzesznym sposobem życia. Zamiast tego uczyliśmy się Słowa Bożego, miłości do Boga, gościnności, radosnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym, szacunku wobec każdego człowieka i niesienia pomocy temu, kto jest w potrzebie.

Jednak, pomimo dobrego wychowania, każdy z nas z osobna, musieliśmy dojść do przekonania, że potrzebujemy Jezusa jako Zbawiciela, aby przebaczył nasze grzechy i zaprosić Go do serca. Było to wymodlone i oczekiwane przez naszych dziadków, rodziców, wujków i ciocie. Oni też, jako pierwsi, dzielili z nami radość z naszego zbawienia i byli szczęśliwi, gdy zawieraliśmy przymierze z Bogiem przez chrzest, gdy ślubowaliśmy wierność sobie w dniu ślubu, i gdy wchodziliśmy w służbę. Czy dzięki temu wszystko było zawsze proste i łatwe? Bóg to wie.

Chcemy zachęcić wszystkich, którzy wejdą na naszą stronę Kościoła Chrześcijańskiego „Nowe Pokolenie” w Gdyni, a którzy nie mają wierzących przodków: Bądźcie pierwszym pokoleniem i prowadźcie swoje rodziny do Boga. A może masz wierzących rodziców, czy dziadków, ale chodzisz swoimi drogami, bez Boga? Jest to droga donikąd, bez błogosławieństwa i bez żadnej przyszłości. Bóg nazwał Siebie Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bogiem pokoleń. Wszędzie podkreśla, że będzie błogosławił synów ze względu na ich ojców, a w dniach ostatnich zwróci serca ojców ku synom, a synów ku ich ojcom, po to, by nie musiał obłożyć ziemi klątwą. Jest to obietnica powrotu całych rodzin do Boga. Jeśli nawet czujesz się tak, jakby nikt Cie w tym życiu nie wspierał, możesz oprzeć się na pewnej skale, na zawsze wspierającym ramieniu naszego Pana, który obiecał, że będzie Cię chronił w cieniu Swych skrzydeł, że ukryje Cię w Swojej dłoni i będzie prowadził ostrożnie, jak Ojciec.

Zachęcamy do czytania naszych świadectw, które będziemy pisać w odcinkach, typu „ciąg dalszy nastąpi…”, na chwałę naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi i ku wiecznej czci Boga Ojca, przez Ducha Świętego. Na tej stronie znajdziecie też świadectwa wielu ludzi, którzy oddali swoje życie Bogu i chcą się tym podzielić.
Modlimy się, by każdy odnalazł szczęście w Bogu, bo to jest życie piękne, spełnione, życie warte życia.
Piszcie do nas, dzwońcie, zapraszamy do „Nowego Pokolenia w Gdyni”.